

Dovolená autem má i svá úskalí
12. červenec 2010Dovolená vlastním automobilem je pro většinu lidí doslova samozřejmostí a mnohdy si ani nedovedou představit, že by cestovali jinak. Ostatně právě vlastní automobil je dopravním prostředkem, který umožní cestování bez jakéhokoli omezení. Tedy alespoň v případě, že cestujete tak, abyste nebyli pokutování za nedodržování pravidel silničního provozu. Pokuty v zahraničí jsou stejně jako pokuty v tuzemsku velmi nepříjemnou záležitostí, které mohou dovolenou velmi nepříjemně poznamenat! Pokud máte tedy kvalitní vůz a dobré povinné ručení, měli bystě zbystřit a přečíst si, jak je to s některými pokutami v zahraničí…
Překročení maximální povolené rychlosti
Na počátku je třeba konstatovat, že při překročení maximální povolené rychlosti jsou policisté v jednotlivých evropských zemích poměrně přísní a nesmlouvaví. Pokusme se uvést pro ilustraci několik zemí, v nichž dojde k překročení maximální povolené rychlosti. Jestliže tedy dojde u řidiče k překročení maximální povolené rychlosti, které nepřekračuje 20 kilometrů v hodině, tak se může bát nejvyšší pokuty v Itálii. Pokuta se pohybuje od 150 eur nahoru. Ostatně není ani divu, jelikož Italové jsou zvyklí jezdit hodně rychle. Na druhé pozici je v tomto ohledu Rakousko, kde řidiči zaplatí od 50 euro nahoru a první trojici uzavírá Chorvatsko s nejnižší sazbou za tento přestupek 40 eur.
Pokuty za nedostatečné povinné vybavení vozu
Pokuty za nedostatečné povinné vybavení vozu jsou velmi nepříjemné a většinou pramení z nepřipravenosti řidičů na pravidla silničního provozu v dané zemi. Tak například v některých zemích je třeba, aby výstražné povinné vesty měli také spolujezdci. Jde třeba Francii, Chorvatsku, Lucembursku a několika dalších zemích. V některých zemích, jako jsou například Řecko, Turecko či pobaltské státy, je nutno mít v autě také hasicí přístroj. Pokud jste zvyklí si brát na dovolenou také přívěs, tak v některých státech přibalte ještě jeden výstražný trojúhelník, který bude třeba použít při poruše.
Alkohol v krvi jako věčný problém!
Většina státu netoleruje větší množství alkoholu v krvi řidiče, ba co víc, jsou za něj stanoveny hodně vysoké tresty. Tak například ve Španělsku je situace poměrně přísná obzvláště v případě, že se řidič odmítne podrobit odběru krve na zjištění přítomnosti alkoholu v krvi. Hrozí jim odnětí svobody od třech do šesti měsíců. Velmi tolerantní je v přítomnosti alkoholu v krvi Velká Británie, kde je povoleno až 0,8 promile.
ReklamaHodnocení
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!
Co u nás hledáte?
alpy bibione teplota moře caorle počasí cesta do bibione cuba dlouhodobá předpověd počasí bibione dlouhodobá předpoveď počasí caorle dlouhodobá předpověď počasí itálie dominikanská republika dovolená u moře jamajka kam na cesty karlovy vary kodaň památky kodaň kuba levne poznavaci zajezdy lisabon livigno londýn památky londýn maledivy moře new york norsko počasí caorle předpověď počasí bibione teplota moře bibione teplota more caorle teplota moře itálie víkend u moře víkendové koupání chorvatsko víkendové koupání u moře víkendové koupání v chorvatsku víkendové koupání víkendové pobyty u moře víkendové zájezdy k moři víkendový pobyt u moře víkendový zájezd k moři