

Velká čínská zeď patří mezi nejčastější obrázky zahraničních památek!
21. květen 2010Nejdelší pohřebiště světa, jak je Velká čínská zeď mnohdy nazývána, nedílně patří mezi 7 největších divů světa a pokud se podíváme na obrázky ze zahraničí, tak právě tento klenot čínského stavebnictví pravděpodobně nejvíce zaujme a najdeme jej také na nejvíce pohlednicích a obrázcích. Velká čínská zeď udivuje hlavně svou délkou. Vždyť 6 700 kilometrů je absolutně nejdelší zdí svého charakteru na světě. Při její stavbě věřte nebo ne, zemřelo celkem přibližně 300 000 lidí. Pojďme si tedy tento monumentální výtvor lidské síly a vůle představit blíže.
Velká čínská z pohledu historie a plánů
O tom, že Velká čínská zeď patří mezi historické artefakty, není pochyb, nicméně mnozí lidé nevědí, kdy vůbec došlo k jejímu vzniku a jaký byl účel její stavby. Úplné začátky vzniku této velké zdi sahají přibližně až do roku 220 před naším letopočtem. Právě tehdy se Čína, respektive tehdejší vladař, rozhodl, že tento monument postaví. Mnohé prameny také uvádějí, že k počátkům stavby zdi došlo již někdy v 5 století před naším letopočtem. Dle oficiálních údajů měří Velká čínská zeď přibližně 6 700 kilometrů. Mnohé publikace ovšem uvádějí i délku blížící se 9 000 kilometrům!
Účel stavby Velké čínské zdi
Hlavní účel výstavby velké čínské zdi pochopitelně tkví v obraně před nepřáteli. Číňané se báli zejména nájezdníků ze severně položených zemí. Nejčastějšími soupeři Číny byli Mongolové a různé barbarské státy. Většinou sice zeď byla strašákem, nicméně často se nacházela místa, kde byla slaběji bráněna anebo zeď nájezdníci jednoduše obešli. Co se uče výšky, tak tento klenot jihovýchodní Asie měří 8 metrů a šířka zdi činí o metr méně. Věže na zdi mají mít vzdálenost dlouhou jako dostřel dvou šípů. Jinak samotná ze´d se táhne až ke žlutému moři a je přerušena pouze Žlutou řekou. Spjatá byla hlavně s dynastiemi Čching a Ming.
Kam se dostanou turisté?
Dovolená v jihovýchodní Asii by měla být zpestřena návštěvou Velké čínské zdi, jelikož ta spolu s dalšími stavbami, které skýtá například Egypt anebo jižní Afrika a další země, patří k základním pilířům kultury lidstva. Nejpřístupnější části zdi se nacházejí v oblastech okolo Mutinayu a Badalingu. Do Badalingu se z Pekingu dá dostat po zdolání 70 kilometrů a Mutianyu je o 20 kilometrů dál. Do obou měst jezdí pravidelné autobusové linky. Je třeba ovšem počítat s tím, že se cestou setkáte s masami turistů, kteří jedou tento monumentální výtvor lidských rukou obdivovat také!
ReklamaHodnocení
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!
Co u nás hledáte?
alpy bibione teplota moře caorle počasí cesta do bibione cuba dlouhodobá předpověd počasí bibione dlouhodobá předpoveď počasí caorle dlouhodobá předpověď počasí itálie dominikanská republika dovolená u moře jamajka kam na cesty karlovy vary kodaň památky kodaň kuba levne poznavaci zajezdy lisabon livigno londýn památky londýn maledivy moře new york norsko počasí caorle předpověď počasí bibione teplota moře bibione teplota more caorle teplota moře itálie víkend u moře víkendové koupání chorvatsko víkendové koupání u moře víkendové koupání v chorvatsku víkendové koupání víkendové pobyty u moře víkendové zájezdy k moři víkendový pobyt u moře víkendový zájezd k moři