

Olympie jako místo, kde vznikly olympijské hry!
10. červen 2010Olympijské hry se staly symbolem sportovního klání po celém světě. Jedná se o hry, které díky sportovním výkonům dávají zapomenout na konflikty, které na světě vznikají. Olympijská myšlenka vznikla již ve starověku a její kolébkou byla právě Olympie, od jejíhož názvu ostatně vzniklo samotné sousloví Olympijské hry. První starověké hry tohoto typu byly uspořádány již v roce 776 před naším letopočtem. Olympijské hry jsou dnes takovým fenoménem, že určitě stojí zato navštívit prapůvodní dějiště, kde vznikla samotná myšlenka…
Historie Olympijského dění ve zkratce
Někdejší starověcí obyvatelé Řecka pořádali olympijské hry od roku 776 před naším letopočtem prakticky nepřetržitě až do 5. století našeho letopočtu. Co se týká samotného termínu olympijských her, tak se konaly v srpnu a v září. Hlavní ideou olympijských her ve starověku bylo vyjádření obdivu a loajality nejvyššímu řeckému bohu Diovi. 8. červenec roku 776 před naším letopočtem je považován za počáteční datum všeho dění, na které později navázal sám baron Piére de Coubertin s myšlenkou novodobého olympijského klání. Ostatně pomník novodobého zakladatele olympijských her právě v Olympii také mluví za své.
Archeologické památky v Olympii
Celý areál olympijského stadionu je řazen mezi památky UNESCO. Většina památek z antických dob je k vidění v poměrně zachovalém stavu. Asi nejnavštěvovanějšími pamětihodnostmi jsou Héřin a Diův chrám, který stával v samotném srdci Olympie. Tato monumentální stavba vznikla již v 5. století před naším letopočtem. Velmi často turisté také vyhledávají dílnu mistra mezi sochaři- Feidia. Jeho přeslavná socha Dia se nachází právě ve zmiňovaném chrámu a řadí se mezi jeden ze sedmi divů světa. Nejedná se však o originál, který byl, jak je známo, zničen. Jako hotel pro hosty sloužila budova Leonidaidonu.
Památky související s olympijskými hrami
Dovolená v Olympii by se rozhodně neměla obejít bez návštěvy Bouletrionu, sálu, v němž se scházela olympijská rada ke svému jednání. V blízkosti Olympie leží také Muzeum her a Archeologické muzeum. První jmenované je zaměřeno zejména na novodobou historii olympijského klání, zatímco druhé odkrývá starověké relikvie související s olympijskými hrami. Na Olympijský stadion v Olympii se podle dochovaných stop vešlo celkem 45 000 diváků.
ReklamaHodnocení
[Nahoru ↑]
Vložit komentář
Komentáře
Co u nás hledáte?
alpy bibione teplota moře caorle počasí cesta do bibione cuba dlouhodobá předpověd počasí bibione dlouhodobá předpoveď počasí caorle dlouhodobá předpověď počasí itálie dominikanská republika dovolená u moře jamajka kam na cesty karlovy vary kodaň památky kodaň kuba levne poznavaci zajezdy lisabon livigno londýn památky londýn maledivy moře new york norsko počasí caorle předpověď počasí bibione teplota moře bibione teplota more caorle teplota moře itálie víkend u moře víkendové koupání chorvatsko víkendové koupání u moře víkendové koupání v chorvatsku víkendové koupání víkendové pobyty u moře víkendové zájezdy k moři víkendový pobyt u moře víkendový zájezd k moři